еМагазин

Tag : бетон

Бизнис

Скопски „Бетон“ за шест месеци оствари добивка од седум милиони денари

Никола Осило
„Бетон“ АД Скопје во првото полугодие од годинава оствари добивка од 7 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Бетон“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улица „Благоја Стефковски“ вреден 265.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција, одржување на ул. „Благоја Стефковски“ од раскрсница со ул.15-ти Корпус до границите на ГУП- во три фази, во
Бизнис ТОП СТОРИИ

Скопски „Бетон“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за санација на мост на реката Лакавица вреден милион евра

Никола Осило
Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за градежно санациски работи на мост бр.1 на река Лакавица склучи договор со друштвото за градежништво „Бетон“
Бизнис ТОП СТОРИИ

Генералниот директор на скопски Бетон си поднесе оставка

Редакција
Генералниот директор на ДГ Бетон АД Скопје, Дејан Нешковиќ на ден 04.07.2019 година поднесе оставка на функциите генерален директор и извршен член на Одбор на
Бизнис

Три фирми побаруваат 1,2 милион евра: Отворена стечајна постапка за штипски „Бетон“ 

Редакција
Судијата од Основниот суд во Штип, Маја Џорлева на денешното рочиште донесе одлука да се отвори стечајна постапка за компанијата „Бетон“ АД Штип. Оваа одлука
Бизнис

Одложено судското рочиште за стечај на штипски „Бетон“

Редакција
Во Основниот суд во Штип денеска е одложено судското рочиште за отворање или не на стечајна постапка за градежната компанија „Бетон“. Судијата, Маја Џорлева од
Бизнис

Доставено барање за стечај на штипски „Бетон“

Редакција
Тројца доверители доставиле барање до штипскиот Основен суд за покренување на стечајна постапка на градежната компанија „Бетон“ од Штип. Судијата и портпарол на Основниот суд
Бизнис

Скопски „Бетон“ за три месеци оствари добивка од 2,5 милиони денари

Никола Осило
Во период од 01.01.2019 година до 31.03.2019 година ДГ Бетон АД Скопје оствари позитивен финансиски резултат на износ од  2.525.756 денари, соопшти компанијата преку Македонската
Бизнис

„Бетон“ оствари добивка од 27 милиони денари

Никола Осило
„Бетон“ АД Скопје во текот на минатата година оствари консолидирана нето добивка во вкупен износ од  27.087.463 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. „Остварените консолидирани
Бизнис

Скопски Бетон лани со добивка

Редакција
Бетон АД Скопје лани остварил нето добивка од 30.870.549 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. Во овој период приходите изнесуваат 2.258.730.127 денари и во споредба