еМагазин
Image default
Локално

Без паника: Артилериска стрелба со истрелување на шест плотуни во 18 часот, по повод приемот во НАТО

Генералштабот на Армијата информира дека денеска, 27 март, со почеток во 18 часот ќе се изврши артилериска стрелба со истрелување на шест плотуни од артилериски орудија, од страна на единица на артилерискиот баталјон на Армијата од касарната „Илинден“ во Скопје,

Стрелбата е по повод депонирање на  пристапниот протокол на Македонија во Стејт Департментот со што Македонија официјално станува полноправна членка на НАТО.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Девојка од Злетово пријавила кражба додека ѝ била пружана лекарска услуга во Скопје

Редакција

Злосторства како на филм: МВР откри морничави детали за серискиот убиец од Добрејци

Редакција

Спречена катастрофа: Голем пожар во Липково, во 20 летови исфрлени 50 тони вода

Редакција