еМагазин

Tag : стрелба

Локално

Без паника: Артилериска стрелба со истрелување на шест плотуни во 18 часот, по повод приемот во НАТО

Редакција
Генералштабот на Армијата информира дека денеска, 27 март, со почеток во 18 часот ќе се изврши артилериска стрелба со истрелување на шест плотуни од артилериски...
Локално

Граѓаните да не се „вадат од памет“: Ќе има почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

Редакција
По повод 8-ми Септември – Денот на независноста, денеска од касарната „Илинден“ во Скопје, ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрелување 10 плотуни од...