еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бирото за развој на образованието вработува државни службеници, плата до 25.000 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Министерство за образование и наука – Биро за развој на образованието. Се бараат кандидати за советници, виш референт и помлад соработник.

Платите во зависност од работното место се движат до 25.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За плати, надоместоци, награди на менаџментот на Оилко, лани исплатени 4,3 милиони денари

Редакција

Станете дел од големото семејство на Saudia Airlines: Една од најголемите авиокомпании во светот регрутира кандидати од Македонија

Редакција

Владејачките партии не го чекаат мислењето на Венецијанската комисија: Собранието го донесе Законот за Инспекторат за употреба на јазиците

Редакција