еМагазин
Image default
Локално

Битолчанец тешко повреден по пад со параглајдер

На 07.10.2018 година околу 15,50 часот во Полициска станица Крушево од Клинички центар Битола било пријавено дека кај нив бил донесен повреден С.М.(47) од Битола кој по укажаната лекарска помош бил пренесн во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид, информира МВР.

Од извршениот разговор со С.М. е констатирано дека со повредите се здобил истиот ден во Крушево каде полетал со параглајдер и паднал во близина на село Острилци, крушевско.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Нов снег во Скопје

Редакција

Истекува рокот за пријавување: Кои канцеларии на УЈП ќе работат и денес?

Никола Осило

Несекојдневен случај: Момче од тетовско запалило банкомат

Никола Осило