еМагазин
Image default
Бизнис

Битолски и скопски пензионер пријавиле приход близу еден милион евра

Највисока заработувачка за 2017 година пријавиле пензионери од Битола и Скопје, кои освен
пензијата оствариле и приходи по други основи, инфрормираше УЈП според анализа на Годишната даночна пријава за 2017 година.

Прворангираниот пензионер од Битола пријавил 55.559.568 денари (903.408 евра) вкупен годишен бруто приход по сите основи, вклучувајќи ја и пензијата.

Највисок годишен бруто приход само по основ на пензија (станува збор за странска пензија) е пријавен во Скопје и тоа во износ од 5.728.934 денари (93.153 евра).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жител на Тетово „заработил“ 162.586 евра од игри на среќа

Двајца скопјани оствариле приход од 3,5 и 2,7 милиони евра во 2017 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„ЗК Пелагонија“ со загуба од 54 милиони денари во првите три месеци од годинава

Никола Осило

Од „Македонијалек“ ќе се бара максимална казна од 70 илјади евра за техничката грешка со декларацијата на МРП вакцините

Редакција

АЕК: За пенкалата очекувавме понуда од 165 денари, за набавката направивме детална анализа

Редакција