еМагазин
Image default
Локално

Брачен пар нападнат на паркингот кај Клинички центар

На 03.03.2019 во 15.45 часот во СВР Скопје, Б.К.(34) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот, пред главниот пункт за наплата на паркинг во комплексот клиники „Мајка Тереза“, тој и неговата сопруга О.К.(32) биле физички нападнати од непознато лице, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија: Маж од Неготино почина, а жена е тешко повредена откако со „Пасат“ излетале од пат

Никола Осило

Зградата пред Мајчин дом ќе се гради, Уставниот суд не поведе постапка за ДУП И10 во Општина Аеродром

Редакција

ЕВН ги санира далекуводите кои беа зафатени во велешкиот пожар

Редакција