еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Бројот на склучени бракови намален за 12,9 отсто, пораст на разводите за 8,5 отсто

Бројот на склучените бракови во третото тримесечје од годината е намален за 12,9 отсто во споредба со истиот период од 2019 година и изнесува 3.768 бракови.

Истовремено е зголемен број на разведените бракови за 8,5 отсто, односно во ова тримесечје се добиени 357 извештаи за разведени бракови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Значителен пад на температурата до вечер со дожд, снег и силен ветер

Редакција

Проф. Трајковски: Повеќе од половината од вакцинираните со кинеските вакцини се изложени на ризик и за нив веќе дошло време за примање на бустер доза

Редакција

524 лица во Македонија починале од Ковид-19 надвор од болница

Редакција