еМагазин
Image default
Бизнис

Централна кооперативна банка успешно реализира јавна понуда на обврзници во износ од 5.000.000 евра

Централна кооперативна банка информира дека вчера преку Македонската берза успешно реализира јавна понуда на 5.000 конвертибилни обврзници во вкупен износ од 5.000.000 евра односно 307.475.000 денари, со што јавната понуда е реализирана со процент на реализација од 100%.

„Хартиите од вредност ќе бидат пријавени за упис во Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје. Правата од хартиите од вредност настануваат по уписот на хартиите од вредност на сметка на сопственикот во Депозитарот за хартии од вредност“, соопшти банката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Скопски пазар“ од трговска стана компанија за изнајмување имот

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струшката Општа болница за набавка на масло за горење вреден 110.000 евра

Редакција

Од 1 јануари УЈП електронски ќе селектира кои даночни обврзници ќе ги контролира

Редакција