еМагазин
Image default
Локално

Кумановчанка пријавена за исчезната не кажала дека ќе патува за Хрватска

На 20.03.2019 дома самата се вратила М.Ј.(39) од Куманово, за која И.Ј. (50) од Куманово на 16.03.2019 пријавил дека се оддалечила од домот, информира МВР.

М.Ј. појаснила дека била во Хрватска во посочениот период.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Пехчево

Никола Осило

Ограбена спортска обложувалница во Стајковци

Никола Осило

Македонскиот Дилинџер: Жител на Грчец специјализирал кражби во казина

Никола Осило