еМагазин
Image default
Забава

Четкар ќе одржи бесплатен концерт на охридскиот плоштад оваа сабота

Владимир Четкар ќе одржи бесплатен концерт на охридскиот плоштад кој на 11 јануари (сабота) во 13 часот ќе се одржи во рамките на програмата „Охрид ве очекува“ во организација на Општина Охрид.

Четкар на овој попладневен концерт ќе се претстави со својот џез, соул и фанк ансамбл во кој ќе настапат некој од најдобрите музичари на македонската сцена односно Ѓоле Максимовски – бас гитара, Сара Николовска и Ана Костадиновска – придружни вокали, Филип Стевановски-тромбон, Виктор Филиповски-тапани, Демир Кантуровски-труба, Игор Величковски- тенор саксофон, Ратко Даутовски – прекусии и Филип Димисковски – клавијатури.

Фото: Фејсбук/Четкар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Коста Петров е еден од авторите на евровизиската песна на Тамара

Редакција

(Фото) Дунавка Трифуновска лажниот принц Чернетиќ ја прогласи за „Дама на сребрениот медал на свети Ѓорѓи„

Редакција

(Видео) Ми фали Груевски како глумец: Дац и Митевски во „Еден на Еден“ кај Жаре

Редакција