еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Четворица работници на Макстил се повредени, дошло до прскање на течен челик

Утринава во 6.50 часот во погонот Челичарница на Мактил при редовни производни активности, поради откажување на дел од опремата на една од дигалките, дојдено е до прскање на течен челик надвор од казанот, информираат од компанијата.

„Притоа се повредени четворица врабтени кои се соодветно медицински згрижени. Тројца се полесно повредени и се пуштени дома, додека четвртиот е задржан на дополнителни испитувања и е под лекарски надзор. Извршен е увид од страна на службата за безбедност и заштита при работа на Макстил и надлежните државни органи и се работи на утврдување на причините“, информираат од компанијата.

Фото: Макстил

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина македонскиот актер Славко Нинов

Редакција

(Галерија) Комерцијална банка за прв пат отвори целосно дигитализирана експозитура

Редакција

(Видео) Либија пред пропаст: Кој е Генералот Калифа Хафтар – човекот што повторно ја „запали“ Африка?

Никола Осило