еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Чуден оглас: Агенцијата за планирање на просторот бара да вработи филозоф како планер на населби

Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика огласот за вработување на Агенцијата за планирање на просторот во кој се бара кандидат за работното место „Планер за населби, домување, јавни функции и културно наследство“ со завршен Филозофски факултет.

Архитекти и урбанисти реагираат со коментари дека е време да си ги фрлат дипломите кога државни институиции бараат филозофи да планираат населби.

Целиот оглас ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Автопатот Скопје – Штип ќе биде пуштен до крајот на мај

Редакција

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на 12 возила за прва помош

Никола Осило

„Ман импортер Македонија“ го доби тендерот на „Национални шуми“ за набавка на камиони вреден 685.000 евра

Никола Осило