еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дел од цигарите покачени за 10 денари

И покрај тоа што од Министерството за финансии објаснуваа дека цената на цигарите нема да се покачи од 1. ноември, туку од 1. јануари следната година, дел од цигарите од почетокот на ноември се со нова повиска цена за 10 денари.

Станува збор за цигарите кои ги произведува Империјал Тобако Тутунски комбинат Скопје, поточно брендовите Родео, Вест, Бос, Давидов, Жаде…

Сите тие се покачени за 10 денари, потврдија за еМагазин од маркетите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од 1.јануари цигарите поскапи за 5 денари

Софи Емили Хогг назначена за генерален директор на Империал Тобако ТКС Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Левица поднесе кривични пријави против Џафери и двајцата пратеници кои заразени со Ковид-19 дојдоа во Собранието

Редакција

Обвинение за кајакарски платформи на Матка

Редакција

Сестра ми работи во М-НАВ 12 години пред да станам министер, вели Османи

Редакција