еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Деловен успех и среќа“, „Вештачка интелигенција“,„Среќен роденден“: Нови пари за колекционерски цели

Народната банка издаде и ги пушти во оптек кованите пари за колекционерски цели „Деловен успех и среќа“, „Вештачка интелигенција“ и „Среќен роденден“.

Цената на кованата пара „Деловен успех и среќа“ изнесува 3.000 денари, на кованата пара „Вештачка интелигенција“ изнесува 3.200 денари, а на кованата пара „Среќен роденден“ изнесува 4.000 денари.

Кованите пари за колекционерски цели издадени од Народната банка се законско средство за плаќање во Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Telekom Electronic Beats пикник во Градски парк за совршен крај на летото

Никола Осило

60% од вработените во Рамстор се жени

Редакција

НЛБ банка со две промотивни кампањи и промена на каматните стапки на денарските депозити за физички лица

Редакција