еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Деловен успех и среќа“, „Вештачка интелигенција“,„Среќен роденден“: Нови пари за колекционерски цели

Народната банка издаде и ги пушти во оптек кованите пари за колекционерски цели „Деловен успех и среќа“, „Вештачка интелигенција“ и „Среќен роденден“.

Цената на кованата пара „Деловен успех и среќа“ изнесува 3.000 денари, на кованата пара „Вештачка интелигенција“ изнесува 3.200 денари, а на кованата пара „Среќен роденден“ изнесува 4.000 денари.

Кованите пари за колекционерски цели издадени од Народната банка се законско средство за плаќање во Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дуна го скрати работното време за новите мајки

Редакција

Пивара Скопје освои највисоки награди од Министерството за економија за проектите за едукација на младите и за етичко управување

Редакција

(Фото) Поштенска марка со ликот на папата, во чест на неговата прва посета

Редакција