еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се фирмите што добија субвенции од програмата за микро, мали и средни претпријатија?

Министерството за економија ја објави листата од 81 фирми кои добија субвенции од програма за финансиска поддршка за микро, мали и средни претпријатија.

На листата има производствени и услужни фирми од повеќе различни дејности, кои добија субвенции за набавка на опрема, алати, вложувње во машинии за други намени.

Целата листа ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија во топ 10 најосудувани држави пред Европскиот суд за човекови права

Редакција

Во јули зголем бројот на туристи, особено на странските

Редакција

Работник го убил својот работодавец во Тетовско

Редакција