еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои жени претприемачи добија субвенции од државата?

Министерството за економија ја објави листата на претпријатија кои добија субвенции од програмата за финансиска подршка на женско претприемништво. На листата има производствени компании, но и фризерки и козметичарки.

ДППТУ „ БАБАМ ФУД “ ДООЕЛ Битола од областа на преработка и конзервирање на овошје и зеленчук доби 110.990 денари за набавка на опрема и алати

ДПТУ „ЈОМАК КОМ“- ДООЕЛ- ВЕЛЕС – производство на други машини за општо намена, неспоменати на друго место доби 146.500 денари за набавки на опрема и алати

ДПТУ „Геза Дизајн“ – поставување на столарија од Демир Хисар доби 66.620 денари за набавка на опрема

ДПТУ „ЕКО ГРУП ОЦП “ ДООЕЛ – Кавадарци – производство на останати прехрамбени производи, неспомнати на друго место доби 148.542 денари за набавка на машини и опрема.

ДПТУ „СВИТ-АРТ“- ДООЕЛ- КАВАДАРЦИ – прозводство на леб, слатки (колачи,торти) во свежа состојба и бисквити (кекси) доби 139.350 денари за проширување на производствениот дејност и производствениот погон

ДТПУ„МОРЕА ЕКСПОРТ“-ДООЕЛ – КИЧЕВО – неспецијализирана трговија на големо доби 150.000 денари за набавка на опрема машина за печење

Друштво модна конфекција „ ДАНИТЕКС “ ДОО Кочани – производство на горна облека доби 128.665 денари за набавка на индустриски машини за шиење и кроење

ДПТУ„БЛУМЕН-ЦС“ ДООЕЛ Неготино – производство на предмети за санитарни и тоалетни потреби за домаќинствата доби 97.637 денари за уредување подобрување на деловниот простор.

ДГУ „ ПРО СОЛУШН“ ДООЕЛ Скопје – услужни дејности во врска со печатењето и објавувањето доби 138.165 денари за набавка на опрема и алати.

ДТУП „ ЦЕМОС “ ДООЕЛ – увоз-извоз Скопје – останато производство, неспомнато на друго место Скопје доби 150.000 денари за санација и уредување на деловниот простор

ДПСПУ„КЈУ КОМ ВВ“ ДООЕЛ – СКОПЈЕ – поправка на опрема за комуникации доби 68.103 денари за опрема и алети и подобрување на деловниот простор

ДПТУ„БАЛКАН ЦВИТ ФАКТОРИ“ ДООЕЛ СКОПЈЕ – друга преработка и конзервирање на овошје и зеленчук доби 150.000 денари за уредување зеленчук на деловниот простор

ДПУТ „Матриошка“ ДООЕЛ – останато производство неспомнато на друго место Скопје доби 148.010 денари за набавка на помошна опрема

ДПУТ „Репроком Градба“ – останато производство неспомнато на друго место Скопје доби 150.000 денари за набавка на машина за изработка на панели од ОСБ плочи

Фризерско студио „Фантази“ – фризерски салони и салони за разубавување Скопје доби 51.016 денари за набавка на опрема за работа

ДПТУ „Фор Ју Козметик“ – производство на парфеми и тоалетни препарати Скопје доби 150.000 денари за уредување на деловен простор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Мега галерија) Израелскиот амбасадор Орјан навистина скока и прави „стој на раце“ каде ќе стигне

Редакција

Борислав Атанасовски веќе не е член на Одборот за ревизија на НЛБ Банка

Никола Осило

„Фармахем“ го доби тендерот на Институтот за трансфузиона медицина за набавка на реагенси за крвна анализа вреден 622.000 евра

Никола Осило