еМагазин
Image default
Локално

Девојка од Прилеп пронајдена почината во вештачкото езеро Борино

На 22.08.2018 година околу 13:30 часот во водите на вештачкото езеро во село Борино, Крушевско, била пронајдена почината В.Ј. (35) од Прилеп, информира МВР.

Извршен бил увид на местото, а по наредба на Јавен обвинител нема да се врши обдукција на телото на починатата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уапсен „џепарош“ во Скопје: Оперирал по градски автобуси и на Зелено пазарче

Никола Осило

Лихвари изнудувале брачен пар: За заем од 500 евра им зеле камата од 340 евра

Никола Осило

Нападнат возач на ЈСП бидејќи не пропуштил возило

Никола Осило