еМагазин

Tag : Борино

Локално

Девојка од Прилеп пронајдена почината во вештачкото езеро Борино

Редакција
На 22.08.2018 година околу 13:30 часот во водите на вештачкото езеро во село Борино, Крушевско, била пронајдена почината В.Ј. (35) од Прилеп, информира МВР. Извршен...