еМагазин
Image default
Македонија

Директорот на „Службен весник“ во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Директорот на „Службен весник“, Мартин Костовски на својот Фејсбук-профил објави дека ќе биде во 14-дневна самоизолација поради контакт со директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска.

– И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас пред еден час направив тест за вирусот Ковид –19 поради контактот со другарката Сања Лукаревска која е позитивна на вирусот.

За среќа немам никаков симптом и се надевам дека нема да бидам позитивен. Следните 14 дена ќе бидам во самоизолација и обврските ќе ги вршам во домашни услови. Затоа уште еднаш апелирам до сите да не го потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни, напиша Костовски.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска позитивна на корона вирусот

Министерот Манчевски оди во самоизолација, имал средба со Зекири

Во самоизолација и директорот на Финансиска полиција, Арафат Муареми откако контактирал со Зекири

Градоначалникот на Чаир во самоизолација по контакт со лице позитивно на корона вирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вработени поднеле кривична против шефот на Управниот суд, Бурим Сејдини

Редакција

Апелацискиот суд одлучува: Ќе оди ли Груевски во затвор пред референдумот?

Редакција

Починаа 16 лица од Ковид-19, вкупно до сега 5.109

Редакција