еМагазин

Tag : Мартин Костовски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Петрушевски е првиот пратеник кој е осуден за клевета за став искажан од собраниската говорница

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски е првиот пратеник кој е осуден за клевета за став искажан од собраниската говорница. Според пресудата која ја донесе Основниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеникот на СДСМ Костовски не пријавил дека жена му се вработила во МНР, од Антикорупциска казнет со 150 евра

Редакција
Фокус објави дека пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски не пријавил во Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) дека неговата сопруга Ивана Костовска се вработила...
Македонија

Директорот на „Службен весник“ во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Редакција
Директорот на „Службен весник“, Мартин Костовски на својот Фејсбук-профил објави дека ќе биде во 14-дневна самоизолација поради контакт со директорката на Управата за јавни приходи,...