еМагазин
Image default
Македонија

До крајот на неделава сончево и топло до 37 степени

Сончево и топло време со температури и до 37 степени и висок УВ индекс, најавуваат синоптичарите до крајот на неделава.

Во наредните денови, според УХМР, е можна и мала до умерена локална облачност. Во четврток ќе има услови за локален краткотраен дожд и појава на грмежи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведени тројца градежни работници за пожарот во Универзална сала

Редакција

Штип, Скопје и Свети Николе со најмногу случаи на Ковид-19 на 100 илјади жители

Редакција

Протокол за лекување од Ковид-19 има, но можеби сме мрзеливи да читаме 35 страници, вели Сали

Редакција