еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Доктор Беќаровски: „Кој знае колку од починатите „комплетно вакцинирани“, всушност воопшто не се вакцинирани“

Случаи на лажна вакцинација има низ цела Европа и Америка, а секој од нас знае барем 5-6 такви и во Македонија, пишува доктор Нико Беќаровски на неговиот Фејсбук-профил.

„Да не беа наметнати присилните вакцинални сертификати, лажно вакцинирани граѓани немаа да постојат, а ние ќе имавме многу попрецизна и поточна верификација на ефикасноста на вакцините.

Затоа при носење на секоја мерка на принуда, не смее да се заборави еден од основните закони во физиката: акција = реакција.

П.С. Кој знае колку од починатите „комплетно вакцинирани“, всушност воопшто не се вакцинирани,“ пишува тој на неговиот Фејсбук-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Минатата недела регистрирани нови 57 случаи на омикрон во седум градови

Драстичен раст: Минатата недела 1.247 лица по вторпат заболеле од Ковид-19

Фото: Фејсбук/Беќаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од ЦУК апелираат до возачите вечерва да се избегнуваат планинските превои

Редакција

(ГАЛЕРИЈА) Филипче оперираше со колегите: Kај 36-годишна пациентка успешно вграден стимулатор на нервот вагус

Редакција

Почина ортопедскиот хирург Тодор Ношпал

Редакција