еМагазин
Image default
Да помогнеме

Донација на играчки, сликовници и книги за деца на кои им е потребно

Викендов во „Нано бар“ има хуманитарна акција за собирање на играчки, сликовници и книги со приказни за деца на кои им се потребни.

„Другари и другарки. Дали можеме да собереме 100 играчки, 100 сликовници и 100 книги со приказни? Бев замолена да споделам.

Не има, ние можеме ако сакаме. Сабота и недела во Nano Bar, да израдувавме дечиња кои живеат во рурални средини и социјално загрозени семејства“, се вели апелот на социјалните мрежи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Досега граѓаните донирале 30,3 милиони денари за настраданите од земјотресот во Турција и Сирија, еве како да помогнете

Редакција

Тетовец починал во Малта, потребни се средства за транспорт

Редакција

„Мојата желба е што побрзо да се оперирам и да бидам како и останатите деца,” вели Благица на која ѝ требаме

Редакција