еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државната изборна комисија вработува девет лица, плата до 35.872 денари

Државната изборна комисија објавуви оглас за вработување на 9 лица преку засновање на работен однос на определено време во траење до 31 декември 2019 година.

Се бараат кандидати за раководители на различни сектори, советници и виши соработници.

Платата во зависност од работното место се движи од 20.987 до 35.872 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Големо намалување: Бензините поевтинуваат за четири денари, дизелот за 3,5

Редакција

(Фото) Грција и официјално почна да го користи терминот „македонски (јужнословенски) јазик“

Редакција

МВР со детали: За што се товарат поранешните министри за земјоделство?

Никола Осило