еМагазин
Image default
ДОБРОСОСЕДСТВО

Ќе се отвора граничен премин Маркова нога со Грција

Министрите во владата на 123. седница ја прифатија Информацијата во врска со потпишување на билатерална Спогодба меѓу Република Северна Македонија и Република Грција за отворање на нов граничен премин во Регионот на Преспанското Езеро кај месноста Маркова Нога, информираат од Владата.

Идејата за отворање на овој граничен премин се отвори со потпишувањето на Договрот од Преспа.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Првата средба на бизнис заедниците од Грција и Македонија за трговските ознаки на 15 и 16. мај во Атина

Редакција

На Мешовитиот комитет со Грција биле разгледувани учебниците по историја и географија за основно и средно образование

Редакција

(Фото-галерија) Илјадници насмевки на историската посета на грчкиот премиер Алексис Ципрас

Никола Осило