еМагазин
Бизнис

ЕЛЕМ продаде вишоци електрична енергија за 796.080 евра

ЕЛЕМ во текот на вчерашниот ден продаде вишоци електрична енергија во количина од 12.000 мегават часови, по просечна цена од 66.34 eвра за мегават час. Вкупниот приход за компанијата од оваа продажба е 796.080 евра.

Продадените вишоци електрична енергија се за септември 2018г. Ова е петта аукција за продажба на електрична енергија од почетокот на годинава.

ЕЛЕМ досега продаде вкупно 217.560 мегават часови, со вкупен приход од 11. 595.638 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„КБ Прво пензиско друштво“ оствари добивка од 2,1 милиони евра

Редакција

Камчев бара Јанева, Боки 13, Владата, Обвинителството и СЈО да му вратат 1,5 милиони евра

Редакција

Антена 5, Канал 77, Метрополис лани со добивка, радиостаницата Јон во загуба

Редакција