еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Еве кој ќе вработи 300 пилоти од Арачиново“: Твитер за Миликијe Халими, новата директорка на АД „Аеродроми„

Изборот на Миликијe Халими за нова генерална директорка на државното акционерско друштво „Аеродроми на Република Северна Македонија“, предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешната градоначалничка и инспекторка, Миликијe Халими стана директорка на АД „Аеродроми„

Како што е познато таа е поранешна градоначалничка на Арачиново, како кадар на владејачката СДСМ:

Беше и инспекторка за економски криминал во Царинската управа, а на таа позиција дојде со завршено средно медицинско.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила Миликијe Халими, која стана директорка на АД „Аеродроми„

Таа е една од топ темите на Твитер (Х), а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бившата градоначалничка на Арачиново, Миликијe Халими стана инспекторка во Царина со средно медицинско

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

28-годишно момче починало од струен удар во објект во Маркова Сушица

Редакција

Филипче: Многу е веројатно вакцината против Ковид-19 да биде сезонска, од „Торлак“ ќе обезбедиме сигурна набавка

Редакција

Центарот за управување со кризи вработува државни службеници, плата до 36.919 денари

Редакција