еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Бакнежот „Бојкотирам“ и „За“ ги „зовре“ социјалните мрежи

Лавина позитивни коментари и лајкови предизвика фотографијата што на својот Фејсбук-профил ја објави режисерот Срѓан Јаниќиевиќ, а на која се бакнуваат момче и девојка облечени во „референдумски“ маички (момчето „За“, девојката „Бојкотирам“).

„Може и вака да се “расправате”. Не мора со навреди.

П. С. Фоткава не е местена.#бојкотирам и #За“, напиша во постот Јаниќиевиќ.

Фото: Фејсбук/Срѓан Јаниќиевиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од реализација на програмата на Владата, ќе зависи дали ќе останам во владејачкото мнозинство, вели Реџепи за „Фокус“

Редакција

Владата одлучи наставата за сите ученици да почне со физичко присуство

Редакција

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа Влада од власт

Редакција