еМагазин

Tag : бојкотирам

Македонија

Не очекува сообраќаен хаос: „Бојкотирам“ најавува секојдневни блокади на главните улици и протести

Редакција
Пред Собранието на Република Македонија вечерва заврши протестот во организација на  движењето „Бојкотирам уставни промени“ преку кој беше побарано стопирање на постапката за уставни измени, поништување...
Македонија

(Во живо) Протест пред Собранието на „Бојкотирам за уставни измени“: Не за промена на името

Редакција
Пред Собранието на Република Македонија вечерва се одржува протест, во организација на движењето „Бојкотирам уставни промени“. Барањата на движењето  „Бојкотирам“ се трајна заштита на името...
Македонија

(Фото) Бакнежот „Бојкотирам“ и „За“ ги „зовре“ социјалните мрежи

Редакција
Лавина позитивни коментари и лајкови предизвика фотографијата што на својот Фејсбук-профил ја објави режисерот Срѓан Јаниќиевиќ, а на која се бакнуваат момче и девојка облечени...
Македонија

И мрежата Бојкотирам и Координативното тело против референдумот организираат прослава за Денот на независноста

Редакција
Мрежата #Бојкотирам и Координативното тело против референдумот на 8 септември, сабота, организираат голема прослава за Денот на независноста, информираат од таму. „Од 17.00 до 18.30 часот Мрежата...
Македонија

Димитров: Паралелата меѓу Шарената револуција и „Бојкотирам“ е паралела меѓу одговорност и неодговорност

Редакција
Правењето паралели меѓу Шарената револуција и  движењето „Бојкотирам“ е исто како да се става равенство меѓу храброста и стравот, меѓу активниот граѓанин кој се осмелил...