еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Лице во инвалидска количка си гo исчисти снегот пред куќа, пример и за другите

Лице со телесна попреченост и во инвалидска количка си го исчисти снегот пред куќа, што треба да биде пример за сите нас, да си ги исчистиме дворовите, влезовите пред зграда, пред дуќани.

„Брат ми си го исчисти снегот во двор и искочи надвор. Е сега сите да си исчистиме и пред куќите и влезовите за да можат и луѓето во количка да искочат и да му се порадуваат на снегот“, напиша неговата сестра на Фејсбук.

Освен општините и граѓаните имаат должност да си го исчистат снегот каде што живеат или работат.

фото: Фејсбук-профил на Цуки Недевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Израелската амбасада донираше 48 специјални колички за деца

Редакција

(Фото) „Гигантски велосипед“ кој потсетува: Скоро на секој велосипедист му е украден по еден велосипед

Редакција

Закана за општата безбедност: Околу 40.000 нерегистрирани и неосигурени возила активно се вклучени во сообраќај

Редакција