еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Попова Шапка денес: Срам да ни е!

Државата „ни се дави“ во ѓубре. На Стража, по патишта, по планини, реки, градови, села, паркови, природни убавини, урбани средини.

Фотографијата денеска е направена од Попова Шапка и се споделува на социјалните мрежи.

Во овој случај, очигледно е дека комуналното претпријатие кое е задолжено за собирање на отпадот, не си ја врши работата како што треба.

А и луѓето фрлаат каде што ќе стигнат, а резултатот на крај е една ужасна и очајна слика.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Како изгледа зелениот покрив на ГТЦ

Редакција

Водостојот во Преспанското Езеро зголемен за 19 сантиметри, но состојбата се уште аларматна

Редакција

Владата со ДУП од државно значење за крајбрежјето на Охридското Езеро ќе спречува узурпација

Редакција