еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Пролетното време сред ноември донесе прекрасни виножита над Градскиот парк во Скопје

Иако е ноември, температурите во Скопје се необично високи и потсетуваат на пролет.

Попладневниот дожд проследен со грмотевици денеска донесе прекрасни виножита над Градскиот парк во Скопје кои можеа да се видат од повеќе делови на градот.

Многумина на социјалните мрежи постираа фотографии од овој убав природен феномен.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Звучни имиња на бизнисмени и компании на најновата листа на должници на УЈП

Никола Осило

Во пресрет на изборите: Албанското знаме откри рогови во вреќата на Владата

Никола Осило

Твитер за „мирниот“ ден во главниот град: Минофрлач и калашњиков на новиот грб на Скопје

Никола Осило