еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Првиот автомобил БМВ ИКС 1 од инстант лозот Мини и Макси отпатува за Битола

Кристина Велјановска – Костовска од Битола е првата добитничка на автомобил BMW X1 од инстант лозот Мини и Макси.

На плоштадот Македонија во Скопје, пред продажно место на Државна лотарија – Среќната куќичка во WINTERLAND, Кристина заедно со своето семејство ги доби клучевите од прекрасниот автомобил.

Среќната приказна на Кристина е поврзана со прославата на годишнината од бракот, па така нејзиниот сопруг и подарил 2 инстант лоза Мини и Макси, од кој едниот имал добивка замена на лозот, а другиот лоз и го донел посакуваниот автомобил.

Инстант лозовите се купени од среќното продажно место „Вагабонт“ во Битола каде ова семејство постојано купува по неколку инстант лозови.

Најновиот инстант лоз на Државна лотарија во кој се кријат 15 автомобили од кои 10 BMW X1 и 5 MINI ONE.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Нови три мотивирачки и успешни приказни во серијата настани „И од Битола се може(и)”

Редакција

(Видео) Голем јубилеј на Клиника „Жан Митрев“: „Дваесет години воведуваме повисоки стандарди во македонското здравство“

Редакција

Трето издание на Истражувачкиот филмски фестивал Скопје од 31 октомври до 2 ноември

Редакција