еМагазин
Image default
Македонија

Заев за Нова ТВ: Мислам дека мојот брат Вице немал контакти со Камчев и со Мијалков

Во интервју за Нова ТВ премиерот Зоран Заев вели дека името на неговиот брат Вице Заев се злоупотребува и дека тој немал контакти со бизнисменот Орце Камчев за аферата „Рекет“ или со Сашо Мијалков, поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК).

“Вице Заев е мојот единствен брат. Најдоро ќе биде да го прашате, но јас мислам дека мојот брат немал контаки со Камчев и со Мијалков. Можеби имал нешто по телефон, а за случаеви или нешто слично апсолуно не“, вели Заев.

Вице и Мијалков се споменуваат во последните аудио снимки кои беа објавени на Јутјуб, а во кој се слуша гласот на сведокот во случајот “Рекет“, Камчев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Камчев за Фокус: Гласот од снимките е мој, средбата е оддржана во Бугарија во август

Колку сериозно ќе влијаат новите аудио снимки на епилогот за “Рекет“?

(Аудио) Нова „тура“ снимки за „Рекет“: „Куферот со пари не е кај Заев“

(Аудио) Нови аудио-снимки на „Јутјуб“: Со Сашо Мијалков расчистив се, нема да дозволам да ми го газат достоинството

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Русковска: Обезбедените видеа и аудио снимки се само за двајцата осомничени во „Рекет“, оставката на Катица во лош тајминг

Редакција

Тодоровиќ и неговата сопруга се спогодија со Обинителството и добија условни за лажно сведочење

Редакција

Директорката на кумановската болница не е позитивна на коронавирусот, но е во самоизолација

Редакција