еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Украдени 200 литри дизел од булдожерот кој ги чистел патиштата во Маврово

Месната заедница Галичник на нејзиниот фејсбук-профил информира за чистењето на патиштата во Маврово по наврнатиот снег, но и за проблемите.

„Денес е пробиен Царевец. Атрактивно за фотографирање. А сношти, ноќеска, беа украдени 200 литри дизел и беше оштетен системот за довод на гориво на булдожерот. Случајот е пријавен во ПС Маврово и направени се увид и записник за настанатата штета“, информираат од таму.

фото: МЗ Галичник

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Арачиновец насилно грабнал 16-годишна девојка од нејзиниот дом

Редакција

На Токсикологија ноќеска примени 24 пациенти, тројца предозирани од дрога

Редакција

МВР откри 16 неисправни камиони во гостиварско: Си возеле со расипани сопирачки и уреди за управување

Никола Осило