еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа ресторанот “Концепт“, кој доби награда “Фуд вижн“ на Саемот „Винска визија на Отворен Балкан“

Струмичкиот ресторан „Концепт“ (Concept food & caffe bar) ја доби престижна награда “Фуд вижн“ на Саемот за вино, храна и туризам „Винска визија на Отворен Балкан“, кој деновиве по вторпат се одржа во Белград, Србија.

Добитник на наградата е готвачкиот тим на „Концепт“, предводен од шеф Кирил Иванов.

Како што информираат од ресторанот, Иванов заедно со готвач Семија Демова и соработник шефот Мирко Митревски се натпреварувале во три категории заедно со сите елитни ресторани од Балканот, како и најценетите и светски познати готвачки имиња.

Ресторанот „Концепт“ е отворен во март 2022 година, а еве како изгледа:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тиквеш и Камник наградени на Саемот „Винска визија на Отворен Балкан“

(Галерија) Струмички Concept се шири, отвори и ресторан

Фото: Концепт/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Остра осуда од Ковачевски за протестот против „францускиот предлог“

Редакција

Тетовски Интерпромет со драстичен раст на добивката во првото полугодие

Редакција

По победата на Украина, Зеленски се надева дека следната година Евровизија ќе биде во Мариупол

Редакција