еМагазин

Tag : концепт

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа ресторанот “Концепт“, кој доби награда “Фуд вижн“ на Саемот „Винска визија на Отворен Балкан“

Редакција
Струмичкиот ресторан „Концепт“ (Concept food & caffe bar) ја доби престижна награда “Фуд вижн“ на Саемот за вино, храна и туризам „Винска визија на Отворен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Новиот концепт за образованието помина на Влада: Историја се спојува со општествени науки, а албански јазик ќе биде изборен предмет

Редакција
Новиот концепт за реформи во основното образование помина на Влада, и учениците од прво и шесто одделение во новата учебна година треба да учат според...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали за тоа како ќе изгледа реформираното основно образование

Редакција
Настава со осум или девет задолжителни предмети поделени во две групи. Едната македонски, албански, турски српски или босански јазик, математика, природни науки, општествени науки и...