еМагазин
Image default
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Галерија) Replay пролет/лето 2019: SILVERLAKE effect

Новата колекција пролет/лето 2019 е инспирирана од шик соседството Silverlake во Лос Анџелес, каде се спојуваат повеќе етно стилови и култури, музиката и спортот….место кое дозволува експериментирање од секаков вид.

Слично како и насоката во која се движи Replay, нудејќи нови технологии и иновација со секоја нова колекција.

ТЕКСАС КОЛЕКЦИЈА

Изработката на тексас колекцијата на Replay е проследена со употреба на неколку иновативни технологии кои го збогатуваат квалитетот на секое парче, а во исто време ја заштитуваат природата.

Тука спаѓаат ICE BLAST, технологија која се користи за добивање на различни нијанси на тексасот, овозможува истите да ја задржат својата свежина и заштедува 80% од водата која вообичаено се користи вообичаено за ваков третман на материјалите.

LASERPAINT е третман на материјалот кој го има кај женските тексас модели, а дава уметнички изглед и чувство на рачна изработка.

Технологијата Hyperflex, која овозможува поголема флексибилност и удобност  се користи кај машката

и женска колекција, кај  чино панталоните и бермудите.

ЖЕНСКА КОЛЕКЦИЈА

Женската колекција претставува спој на котрастни бои и материјали. Црно-бели комбинации, кожени шорцеви во комбинација со блузи од шифон со впечатливи бои, фармерки со ласерски направени дезени стилизирани со блузи од органза, фустани со макси декорации и нежни памучни модели.

Eден дел од колекцијата е наречен Paradise Cove според област од Малибу – парчиња со разновидни принтови, кимоно со деликатни шари, блузи со животински мотиви, кожни јакни со контрастни бои и спортски манжетни, вискозни блузи и фустани. Носечки парчиња во колекцијата се блузите во риги со специфичен четвртест отвор на грбот и тантела на ракавите.

МАШКА КОЛЕКЦИЈА

Оваа сезона, во машката колекција преовладуваат црната боја, маички со рок принтови, специфични боења на џинсот, облеката со спортски елементи, како и бомбер јакните.

Нови парчиња во колекцијата оваа сезона се маиците направени од памук, кај кои е употребен третман со ензим кој овозможува ефект на свежина дури и во најтоплите денови.

Линијата Paradise Cove се провлекува и во машката колекција преку парчиња во Вестерн стил, етно блузи, специфични принтови, и карирани кошули карактеристични за Replay.

Маиците со моторџиски имиџ, џебови направени од кожа, нитни и јаки бои се добро избалансирани со пастелни тонови и направени од 100% природна вискоза.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата воведува даночни ослободувања за спортски федерации, клубови и активни спортисти

Никола Осило

Почнуваат преговорите со Грција за трговските ознаки: Македонски ќе бидат и нашите и грчките вина

Никола Осило

Бранко Героски поднесе оставка на позицијата главен и одговорен уредник на „Слободен печат“

Редакција