еМагазин
Image default
Е-излог

(Галерија) LEVI’S® RIBCAGE: Пролет/лето 2019

Levi’s ја започнува новата сезона со фармерки со ултра висока половина, новиот модел Levi’s Ribcage.

Овие фармерки нè носат во времето на Кетрин Хепберн и се одлични за да се долови винтиџ изгледот на модните икони од минатото, но и и на денешните стилски освестени жени кои сè почесто сами ги пренаменуваат своите 501 фармерки во модел со висока половина за перфектен тексас изглед.

Levi’s® Ribcage е одличен модел кој го доловува духот на целата сезона, односно темата “Unbasic” – прослава на личниот стил и само изразувањето. Уметнички микс на современоста и автентичната естетика на Levi’s, кој доаѓа во модел со прав крој и со скратени ногавици. Модел за напредно модно стилизирање кое во еден дел го задржува и класичниот Levi’s изглед.

За Levi’s

Брендот Levi’s ги оживува класичниот американски стил и лежерност. Од нивното создавање во 1973 од страна на Levi Strauss & Co. овие фармерки стануваат најпрепознатливото парче облека во светот – задрувајќи ја лојалноста на купувачите со генерации.

Денес, портфолиото на Levi’s продолжува да расне со пионерски и иноватвен дух, уникатен во индустријата за облека. Брендот е присутен во повеќе од 110 земји овозможувајќи им на луѓето да го искажат својот личен стил.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Посетителите на Fashion&Friends во Сити мол, ги пречека супер журка со Дани

Редакција

(Фото) Направени од 50% рециклирана пластика, моделите од капсулната колекција на Timberland ReBOTL содржат 6 до 10 пластични шишиња

Редакција

Black Friday: Големи попусти цел викенд на Fashion Group

Редакција