еМагазин
Image default
Е-излог ТОП СТОРИИ

Една супер година со Superdry: Супер активација за еден супер роденден

Британскиот бренд Superdry прославува една година во Македонија. За таа цел за сите љубители на брендот подготвивме интересен настан за една поинаква роденденска прослава. Бидете и вие дел од супер активацијата оваа сабота, 28 Септември со супер активности на Водно.

Фитнес тренерите од Kinetics Fitness Studio ќе се погрижат за најголемиот тренинг на отворен простор на врвот на Водно – Милениумскиот крст.

Ако сакате и вие да бидете дел од оваа супер активност подигнете го својот ваучер за учество во продавницата на Superdry во Скопје City mall на I кат и следете ја нашата агенда:

– 09.00 – 09.30 часот пријавување на сите учесници и подигнување на стартен пакет на почетната станица пред ОУ Кочо Рацин.

– 09.30 – 10.30 часот искачување до средно Водно.

– 11.30 – 12.30 часот вежбање со Kinetics fitness studio на врв на Водно.

– 12.30 – 14.00 забава на врв на Водно.

Ве покануваме сите заедно да прославиме и супер да се активираме оваа сабота на Водно. Секогаш модерни и во фит форма со Superdry.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев и Ципрас официјално ќе бидат номинирани за Нобелова награда за мир за 2019 година, во вторник

Редакција

„Еко клуб“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за средување на појасите покрај автопатиштата вреден 1,1 милион евра

Никола Осило

Заев прашува како четири земји, три од нив членки на НАТО и наши пријатели, го дозволиле бегството на Груевски

Редакција