еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Голем успех: „Исцелител“ го освојува Сан Франциско

На 12 јули започнува кино дистрибуцијата на „Исцелител“ во Сан Франциско, САД од страна на американскиот дистрибутер „International Film Showcase“ (Интернешнл филм шоукејс).

Станува збор за американски дистрибутер посветен на прикажување на признаени интернационални филмови.

„Исцелител“ ќе биде во друштво на сензационални наслови како „The Guilty“, „Never Look Away“, „Salesman“, „Like Father, Like Son“ и други.

Фото: Фејсбук/Исцелител

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со парите од роденденот на Олга Костовска ќе се реконструираат скалите и платото пред Музејот на современата уметност во Скопје

Редакција

„Матица македонска“ отвори книжарница-галерија

Редакција

Рестораните треба да го следат примерот на Етно гостилница „Три“: Прометот уплатен за лекување на Сандра

Редакција