еМагазин
Бизнис

Горан Петревски именуван за член на Надзорниот одбор на Охридска банка

Гувернерот на Народна Банка издаде претходна согласност за именување на Горан Петревски за независен член на Надзорниот одбор на Охридска Банка АД Скопје со мандат во траење од 4 години, соопшти банката преку Македонската берза.

Фото: Охридска банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жени се носители на 5.000 нови земјоделски стопанства

Редакција

Пад на потрошувачките и автомобилските, пораст на станбените кредити

Редакција

Лани 1,1 милион туристи од Македонија ја посетиле Грција, речиси дупло повеќе од 2022

Редакција