еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Градежник почина во Кавадарци

Градежник починал денеска во Кавадарци.

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото на градилиште за изградба на приватен објект, каде било пријавено починато лице, кое работело како градежен работник на градежно скеле.

– Со цел утврдување на причините за смртта, дежурниот јавен обвинител издаде наредба за обдукција на телото на починатиот. Исто така, издадени се усни наредби за обезбедување на целокупната документација која се однесува на почитувањето на законските одредби за безбедност и здравје при работа.

Основното јавно обвинителство Кавадарци продолжува да презема дејствија за расчистување на настанот, велат од Обвинителството.

Оттаму појаснуваат за МИА дека градежниот работник од Кавадарци на 60-годишна возраст, работел на градба на приватна куќа, приватен инвеститор и приватна фирма изведувач. Првично, други лица го пријавиле случајот, а од лекар на Општата болница во Кавадарци била констатирана смрт. Засега, не биле утврдени точните причини за смртта.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Раде Трајковски – Штекли доби нова смртна закана на Тик Ток, ако преживее ќе го обесат

Редакција

Му ја запалила шталата на соседот

Редакција

Гоце Делчев сигурно се превртува во гробот од тоа што му се подготвува за роденденот

Редакција