еМагазин

Tag : градежник

Локално ТОП СТОРИИ

Градежник почина во Кавадарци

Редакција
Градежник починал денеска во Кавадарци. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото на градилиште за изградба на приватен објект, каде било...
Локално ТОП СТОРИИ

40-годишник од Скопје пронајден мртов во објект во изградба

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека вчера изутрина во СВР Скопје било пријавено дека во објект во изградба на ул.„Орце Николов“ во Скопје бил пронајден...
Локално ТОП СТОРИИ

Дваесет и четиригодишно момче почина по пад при градежни работи

Редакција
Починал дваесет и четиригодишен кичевчанец кој паднал при изведување градежни работи со градежна машина во дворот на Н.Г.(69)  од селото Србица. -Во ОВР Кичево вчера...