еМагазин
Image default
Забава

Харви Вајнстин со „евтин надомест“ од 44 милиони долари ги замолчи злоставуваните жени

Еден од најпознатите холивудски продуценти Харви Вајнстин ќе им плати 44 милиони долари на жените кои го обвинија за недолично сексуално однесување, објавија американските медиуми.

Иако ги демантираше обвинувањата од повеќе од 75 жени тој се согласил да им ја исплати оваа сума.

„Постигнавме економски договор. Лично, голем оптимист сум“, изјави Адам Харис, адвокат на филмското студио на Вајнстин.

Фото: Arizona daily star

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сара Мејс и Димитар Атанасовски со прекрасна љубовна порака

Редакција

(Галерија) Смешната страна на „корона-кризата“ и карантинот

Редакција

Фестивалот стартува на 18. јули: Цеца главна ѕвезда на прилепскиот „Пивофест“

Редакција