еМагазин
Image default
Македонија

Македонците „навалија“ накај Грција: На Богородица за излез се чека до 30 минути

На граничните премини Богородица кон Грција и на Табановце кон Србија за излез од државата се чека од 15 до 30 минути, соопштуваат од АМСМ.

„Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.  Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Бележиме зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица и ГП Табановце, каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути“, стои во соопштението од АМСМ.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тачи по средбата со Заев: ДПА би прифатила кандидат од власта

Редакција

Техничкиот персонал на СЈО бара помош од меѓународната заедница, Пендаровски, Заев и Дескоска

Редакција

Засега нема датум за преговори во јунските нацрт-заклучоци на ЕУ

Редакција