еМагазин
Image default
Локално

Изгоре „корвета“ во пожар на куќа во Скопје

На 12.10.2019 во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Тумбара“ при што изгорело и возило „корвета“, сопственост на А.З. (34) што било паркирано во гаражата, информира МВР.

Оттаму додаваат дека извршен е увид.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма во Идризово: Почина затвореник од Кавадарци по обид за бесење

Редакција

Богдановиќ за плацот кај „Холидеј ин“: Aко некој не го фати за гуша тој што направил план во 2012, бадијала расправаме

Редакција

ИСОС го зајакнува капацитетот и поддршката на сите сметководители да ги исполнат законските и професионалните норми

Редакција