еМагазин
Image default
Ретро

(Фото) Тамара објави фотографија со Маријана и Росана, од пред 28 години на настапот на „Макфест“

Тамара објави фотографија од нејзиниот прв настап на „Макфест“ пред 28 години заедно со Маријана и Росана.

„Имав само шест години. Се сеќавам Зерина Цокоја ми пријде пред самиот настап и ме праша: „Имаш ли трема?“,  „Што е тоа трема“, ѝ одговорив“, напиша Тамара на Инстаграм.

По неколку годишна пауза Тамара повторно настапи на „Макфест“ во ревијалниот дел.

Фото: Фејсбук/Тамара

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Мартинијан Кириловски победник на „Макфест 2019“

(Фото) Претседателот Стево Пендаровски и сопругата Елизабета уживаа во „Макфест“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Како изгледаше искачувањето на Мурато на Еверест: Марш на Пелистер во негова чест

Редакција

(Видео) Како граѓаните на Кочани ја дочекаа штафетата на младоста во 1982 година

Никола Осило

(Видео) Недостасува забавата од мундијалот: Најдобрите голови и најжешките навивачки од Москва

Никола Осило