еМагазин
Image default
Ретро

(Видео) Ретка снимка од скопската Зоолошка градина од 1971 година

Скопската ЗОО-градина на својот Фејсбук-профил сподели ретка видео-снимка од 1971 година од која може да се види дека оттогаш наваму има огромни промени во изгледот на живеалиштата и на видот на животните чиј дом е Зоолошката градина.

Видео/Фото:Youtube/Раде Стојановски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Додека се чека новиот претседател: Како Глигоров, Трајковски, Црвенковски и Иванов ги бранеа Македонците

Никола Осило

(Видео) „Сега ќе си одам и не доаѓам веќе“: Снимката од заминувањето на разрешената Катица Јанева од Собрание хит на Твитер

Редакција

(ВИДЕО) Како скопјани ги пречекаа Тито и Хрушчов по земјотресот во 1963 година

Никола Осило